Popis projektu

Společnost Novatex SK s.r.o. je nástupcem firmy Novatex, a.s. Je to velkoobchodní firma zabývající se dovozem a prodejem metrového textilu v České republice a Slovenské republice. Společnost Novatex a.s. byla založena v roce 1991 a v minulosti zaujímala jedno z předních míst na trhu ve zmíněné komoditě. Z důvodu poklesu prodeje se společnost transformovala do nové společnosti - nástupní organizace Novatex SK s.r.o., která je pokračovatelem v oblasti velkoobchodu metrážního textilu, ale již v menší podobě a s nižším počtem zaměstnanců, tedy s nižšími provozními náklady, aby reagovala na pokles prodeje. Vzdělávání ve společnosti v současné době probíhá pouze v omezené míře, dle aktuálních potřeb jednotlivých pracovníků.

ESF

Cílem tohoto vzdělávacího programu je vytvořit komplexní vzdělávací systém. Potřeba tohoto systému vyplynula z provedené analýzy vzdělávacích potřeb jednotlivých zaměstnanců společnosti a ze systémového a dlouhodobého hodnocení zaměstnanců. Byly vytvořeny kompetenční modely pro jednotlivé pracovní pozice a každý zaměstnanec byl ohodnocen z hlediska potřeb. Cílem tohoto vzdělávacího programu je zvýšit kvalitu zaměstnanců žadatele jak po stránce odborné, tak po stránce osobnostního rozvoje.

Cílovou skupinou projektu jsou zaměstnanci žadatele. Zařazení jednotlivých pracovníků do jednotlivých aktivit vychází z analýzy vzdělávacích potřeb společnosti a zároveň náplně práce jednotlivých zaměstnanců. K projektu je definován projektový tým, v němž jsou vymezeny jednotlivé koncepce a pravomoci členů týmu.

Potřeby jsou následující:
- Manažerské dovednosti zaměstnanců
- Obchodní dovednosti zaměstnanců
- Jazykové vzdělávání
- Informační systémy
- Vyškolení interních lektorů pro zabezpečení interního vzdělávání

Dojde ke zlepšení v oblastech:
- komunikace
- týmové spolupráce
- manažerských schopností
- motivace zaměstnanců
- rozvoj schopností a znalostí zaměstnanců
- efektivní využívání nových technologií
- jazykové vybavenosti
- interních školení

Číslo projektu: CZ.1.04/1.1.02/35.01313
Částka dotace: 1.965.600 Kč.